Działania na rzecz osób niepełnosprawnych

18 stycznia 2006

Niepełnosprawni na rynku pracy. Bezrobocie osób niepełnosprawnych. Przykłady dobrych praktyk na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Niepełnosprawni na rynku pracy. Bezrobocie osób niepełnosprawnych. Przykłady dobrych praktyk na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

>
Jak odnaleźć się na rynku pracy?
O ciekawych casach dotyczących organizacji pracujących z niepełnosprawnymi można przeczytać w publikacji „Jak odnaleźć się na rynku pracy? Przykłady modelowych działań na rzecz grup defaworyzowanych”  wydanej przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach programu „Bezrobocie- co robić?” w grudniu 2006 r.
Publikacja w wersji elektronicznej >

„Jak odnaleźć się na rynku pracy? Przykłady modelowych działań na rzecz grup defaworyzowanych”  to cenny i godny polecenia przewodnik, pokazujący na konkretnych przykładach modelowe sposoby pracy z osobami w szczególny sposób zagrożonymi na rynku pracy.

> Infostradą do e-pracy
Celem projektu było zwiększanie zatrudnienia osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności w zawodach informatycznych z wykorzystaniem nauczania na odległość (edycja 2004-2005, Lublin).
Więcej >

> Działalność Stowarzyszenia Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Actus” case study, opracowane jesienią 2005 r.
Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Actus” wspiera osoby niepełnosprawne na rynku pracy poprzez aktywizację społeczną, a przede wszystkim zawodową. Jego założyciele wychodzą bowiem z założenia, że praca dla osoby niepełnosprawnej (tak, jak i sprawnej) jest jednym z najważniejszych źródeł satysfakcji i samorealizacji.
Więcej >

> Działalność Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowocase study, opracowane jesienią 2005 r.
Głównym celem działającej od 15 lat Fundacji jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych, a w szczególności niesprawnych ruchowo informatyków, matematyków i innych osób, które wykorzystują informatykę jako narzędzie pracy. Kolejny cel to zapewnianie im możliwości ekonomicznego usamodzielniania się, społecznej akceptacji i samorealizacji.
Więcej >

> Działalność Fundacji Na Rzecz Transportowych Usług Specjalistycznych Dla Niepełnosprawnych  case study.
W grudniu 2005 r. rozpoczęło swoją działalność Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych (CKON) działające przy Fundacji TUS (ul. Woronicza 29A, Warszawa). Projekt pt. Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych. Integracja na otwartym rynku pracy”, realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ma na celu aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych oraz zwiększenie ich zdolności i umiejętności w samodzielnym poruszaniu się na otwartym rynku pracy.
Więcej >

> Osoby niepełnosprawne na rynku pracy
Raport Justyny Kality dotyczący „Sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy oraz roli organizacji pozarządowych świadczących usługi dla tej grupy beneficjentów” diagnozuje specyfikę problemów, jakie napotykają osoby niepełnosprawne szukające pracy. Opisuje także kluczowe działania organizacji pozarządowych na tym rynku.
Raport nt. osób niepełnosprawnych (format pdf, 0.2 MB).

Komentarze
Ładuję...