Women in Tech Summit 2024 coraz bliżej!

Tagi: , , ,
29 maja 2024

Grafika ilustracyjna zawierająca informację o nazwie wydarzenia (Women in Tech Summit) oraz jego termin (12-13 czerwca 2024 roku)

Już 12 czerwca i już po raz szósty wystartuje w Warszawie największa w Europie konferencja dla kobiet w IT&TECH. W czasie Perspektywy Women in Tech Summit spotkają się największe umysły nowych technologii: naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki światowych firm technologicznych. Podobnie jak w zeszłym roku wydarzenie zgromadzi ponad 8 tysięcy uczestniczek. Przeżyją one coś niezwykłego – na Summit będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć na własne oczy komputer kwantowy (!) i zrozumieć jego działanie.
Wśród Gości Specjalnych tym roku na Summicie pojawią się m.in.:

  • Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”,
  • Clara Nellist, słynna influencerka naukowa, fizyczka cząstek elementarnych w CERN,
  • Gitanjali Rao, najlepsza młoda naukowczyni w Ameryce i światowa promotorka STEM,
  • Andrzej Dragan, wybitny fizyk i jeden z najbardziej charyzmatycznych popularyzatorów,
  • Christiane Floyd, legenda informatyki, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania i pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech.

Będzie to także niepowtarzalna szansa, by zadbać o swoją karierę zawodową w ramach  unikatowych Targów Kariery, podczas których zaprezentuje się niemal 100 najbardziej innowacyjnych i ceniących potencjał kobiet, globalnych firm technologicznych.

W czasie konferencji dyskutowane będą najgorętsze tematy takie jak: programowanie kwantowe, nowa sztuczna inteligencja, interakcje human-machine, przyszłość data science, i więcej), oraz bieżące tematy społeczne (neurodiversity, przywództwo kobiet, tech-life balance). Będzie też można zdobyć nowe kompetencje dzięki warsztatom Tech&Soft Skills oraz w specjalnej Strefie Mentoringu, gdzie w formule 1:1 można konsultować się ze znakomitymi Mentorkami i Mentorami!

Summit to Inspiracja, Wiedza, Kariera, Nowe Idee i wpływający na całe życie Networking. Panowie są też zaproszeni.

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki, podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy i studiujące/pracujące w STEM: STEM WOMEN FREE TICKETS.

Organizatorem Summitu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

https://womenintechsummit.pl/

Kontakt dla mediów:
Magda Tytuła
m.tytula@perspektywy.pl
600 829 852

Komentarze
Ładuję...