Działania na rzecz kobiet

18 stycznia 2006

Bezrobocie kobiet. Kobiety na rynku pracy. Dobre praktyki na rzecz aktywizacji zawodowej kobiet.

> Jak odnaleźć się na rynku pracy?
O ciekawych casach dotyczących organizacji kobiecych można przeczytać w publikacji Jak odnaleźć się na rynku pracy? Przykłady modelowych działań na rzecz grup defaworyzowanych” została  została wydana przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach programu „Bezrobocie- co robić” w grudniu 2006 r.
Publikacja w wersji elektronicznej>

„Jak odnaleźć sie na rynku pracy? Przykłady modelowych działań na rzecz grup defaworyzowanych” to cenny i godny polecenia przewodnik, na konkretnych przykładach pokazujący modelowe sposoby pracy z osobami w szczególny sposób zagrożonymi na rynku pracy”

> Działalność Międzynarodowej Fundacji Kobiet, case study, opracowane latem 2006 r.
Początkowo działalność instytucji była głównie adresowana do kobiet. Z czasem, w odpowiedzi na sytuację na lokalnym rynku pracy oraz zgłaszane zapotrzebowanie na pomoc, klientami MFK stały się wszystkie osoby potrzebujące wsparcia, bez względu na płeć i wiek. Najczęściej do organizacji zgłaszają się osoby bezrobotne, ubogie, bezdomne, zagrożone eksmisją, samotne matki i więźniowie odbywający karę. Wśród beneficjentów przeważają kobiety.
Więcej >

> Działalność Stowarzyszenia Bezrobotnych i Osób Działających na Rzecz Bezrobotnych Wszyscy razem – In Corpore”, case study, opracowane latem 2006 r.
Stowarzyszenie powstało w lutym 2001 r. w Łodzi. Bezpośrednią inspiracją dla powołania stowarzyszenia były osobiste doświadczenia Lucyny Ciborskiej, obecnej prezes organizacji, która, straciwszy pracę jako pracownik naukowy na likwidowanej Wojskowej Akademii Medycznej, stała się osobą bezrobotną.
Więcej >

> Działalność Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet Poszukujących Pracy Victoria” – case study, opracowane jesienią 2005 r.
Główny cel Stowarzyszenia to niesienie pomocy bezrobotnym kobietom z regionu Podkarpacia. Organizacja koncentruje swoje działania wokół problemów osób bezrobotnych (w tym długotrwale bezrobotnych) pozostających w trudnej sytuacji  życiowej spowodowanej brakiem zatrudnienia. Podejmowane działania mają na celu skuteczny powrót kobiet do zawodu po przerwach spowodowanych opieką nad dziećmi lub osobami zależnymi oraz pomaganiem w  nabycia nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych.
Więcej >

> Opieka nad dziećmi – szansa na zatrudnienie (edycja 2004-2005, Wrocław).
Celem projektu było przygotowanie zawodowe 50 bezrobotnych kobiet do pracy w charakterze opiekunek dziecięcych i wychowawców kolonijnych oraz zapewnienie opieki nad ich dziećmi w celu zwiększenia ich mobilności zawodowej. Mocną stroną projektu była jego specjalizacja oraz efektywność kosztów.
Więcej >

> Działalnośc Fundacji Centrum Promocji Kobiet – case study, opracowane jesienią 2005 r.
Fundacja powstała w 1993 r. Ideą przyświecającą założeniu tej organizacji była chęć pomocy kobietom, które jako grupa najbardziej ucierpiały na skutek przemian społecznych i gospodarczych. Organizacja prowadzi klub pracy oraz liczne programy min. „Trampolina”i „Wiatr w żagle”.
Więcej >

> Działalność mazowieckiego oddziału regionalnego Towarzystwa Altum – case study, opracowane jesienią 2005 r.
Towarzystwo Altum kieruje swoje działania do osób bezrobotnych poszukujących pracy oraz chcących założyć własną działalność gospodarczą.
Więcej >

Komentarze
Ładuję...