PORTAL PROWADZI
Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010
Gdańsk. Rejestracja do UP przez Internet

TECHNOLOGIE / Urząd Pracy

W Gdańskim urzędzie pracy ponownie rusza internetowa rejestracja dla bezrobotnych. Tym razem start ma obyć się bez problemów – pisze Katarzyna Nawłodkowska z Trójmiejskiego wydania Gazety Wyborczej.


System po raz pierwszy ruszył pod koniec września 2009 r. Jednak jego inauguracja zbiegła się z największą fala bezrobocia. Przez Internet zarejestrowało się tak dużo osób, że dwóch pracowników urzędu obsługujących rejestrację nie mogło poradzić sobie z napływem zgłoszeń. To w konsekwencji, zamiast skrócić kolejki, jeszcze je wydłużyło. Wtedy, w połowie lutego postanowiono zawiesić internetową rejestrację.

By usprawnić działanie systemu, przyjęto nowe zasady. Interesanci, którzy zarejestrują się w tradycyjny sposób, będą przyjmowani od 7:45 do 11:45. Od południa zaś przyjmowani będą ci, którzy dokonali rejestracji poprzez sieć.

Nowe zasady rejestracji obowiązują od 30 marca 2010 r.

By zarejestrować się do Urzędu Pracy w Gdańsku, należy wypełnić formularz na stronie www.pup.gda.pl.

Więcej w artykule „Rusza internetowa rejestracja bezrobotnych” w Gazecie Wyborczej z 29 marca 2010 r.
 

KOMENTARZE (0) | DODAJ KOMENTARZ
WARTO PRZECZYTAĆ

INSTYTUCJE RYNKU PRACY | NARZĘDZIA RYNKU PRACY | ORGANIZACJE POZARZĄDOWE | PRAWO | 22.12.2014 „Współpraca w działaniach na rzecz promocji zatrudnienia jest pożądana, jednak wszystkie podmioty – urzędy pracy, agencje zatrudnienia i organizacje pozarządowe powinny działać na równych prawach” – mówi Jerzy Kędziora, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) w Chorzowie i przewodniczący Ogólnopolskiego Konwentu Dyrektorów PUP, w rozmowie z Wojciechem Kwintą. (więcej >)