PORTAL PROWADZI
Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010
Gdańsk. Rejestracja do UP przez Internet

TECHNOLOGIE / Urząd Pracy

W Gdańskim urzędzie pracy ponownie rusza internetowa rejestracja dla bezrobotnych. Tym razem start ma obyć się bez problemów – pisze Katarzyna Nawłodkowska z Trójmiejskiego wydania Gazety Wyborczej.


System po raz pierwszy ruszył pod koniec września 2009 r. Jednak jego inauguracja zbiegła się z największą fala bezrobocia. Przez Internet zarejestrowało się tak dużo osób, że dwóch pracowników urzędu obsługujących rejestrację nie mogło poradzić sobie z napływem zgłoszeń. To w konsekwencji, zamiast skrócić kolejki, jeszcze je wydłużyło. Wtedy, w połowie lutego postanowiono zawiesić internetową rejestrację.

By usprawnić działanie systemu, przyjęto nowe zasady. Interesanci, którzy zarejestrują się w tradycyjny sposób, będą przyjmowani od 7:45 do 11:45. Od południa zaś przyjmowani będą ci, którzy dokonali rejestracji poprzez sieć.

Nowe zasady rejestracji obowiązują od 30 marca 2010 r.

By zarejestrować się do Urzędu Pracy w Gdańsku, należy wypełnić formularz na stronie www.pup.gda.pl.

Więcej w artykule „Rusza internetowa rejestracja bezrobotnych” w Gazecie Wyborczej z 29 marca 2010 r.
 

KOMENTARZE (0) | DODAJ KOMENTARZ
WARTO PRZECZYTAĆ

Grafika Łukasz Komuda (na podstawie fot. Tom Green, źr. wikimedia.org, lic. CC-BY-SA 2.0)

GRUPY DEFAWORYZOWANE | INSTYTUCJE RYNKU PRACY | NARZĘDZIA RYNKU PRACY | ORGANIZACJE POZARZĄDOWE | PRAWO | USŁUGI RYNKU PRACY | 04.07.2014 Nowelizacja Ustawy o promocji zatrudnienia dała powiatowym urzędom pracy (PUP) do dyspozycji nowy mechanizm outsourcingu działań aktywizacyjnych. Ale to nie wszystko – wygląda na to, że udrożniony został istniejący w akcie od sześciu lat zapis o zlecaniu aktywizacji, który do tej pory był martwy. Na czym polegają i czym się różnią te dwa sposoby na kontraktowanie? (więcej >)