PORTAL PROWADZI
Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010
Gdańsk. Rejestracja do UP przez Internet

TECHNOLOGIE / Urząd Pracy

W Gdańskim urzędzie pracy ponownie rusza internetowa rejestracja dla bezrobotnych. Tym razem start ma obyć się bez problemów – pisze Katarzyna Nawłodkowska z Trójmiejskiego wydania Gazety Wyborczej.


System po raz pierwszy ruszył pod koniec września 2009 r. Jednak jego inauguracja zbiegła się z największą fala bezrobocia. Przez Internet zarejestrowało się tak dużo osób, że dwóch pracowników urzędu obsługujących rejestrację nie mogło poradzić sobie z napływem zgłoszeń. To w konsekwencji, zamiast skrócić kolejki, jeszcze je wydłużyło. Wtedy, w połowie lutego postanowiono zawiesić internetową rejestrację.

By usprawnić działanie systemu, przyjęto nowe zasady. Interesanci, którzy zarejestrują się w tradycyjny sposób, będą przyjmowani od 7:45 do 11:45. Od południa zaś przyjmowani będą ci, którzy dokonali rejestracji poprzez sieć.

Nowe zasady rejestracji obowiązują od 30 marca 2010 r.

By zarejestrować się do Urzędu Pracy w Gdańsku, należy wypełnić formularz na stronie www.pup.gda.pl.

Więcej w artykule „Rusza internetowa rejestracja bezrobotnych” w Gazecie Wyborczej z 29 marca 2010 r.
 

KOMENTARZE (0) | DODAJ KOMENTARZ
WARTO PRZECZYTAĆ

Grafika: ŁK na bazie plakatu anonimowego autora (lic. C0)

INSTYTUCJE RYNKU PRACY | ORGANIZACJE POZARZĄDOWE | PRAWO | 25.11.2014 Reprezentujesz organizację pozarządową, która nie prowadzi działalności gospodarczej? A może prowadzi ona działalność odpłatną, albo ma tylko taką opcję otwartą w statucie? I nie wiesz co zrobić, by znaleźć się w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia? Co ma być w KRS, jakie mają być PKD i jak sobie z tym wszystkim poradzić podpowiada Monika Trzcińska… (więcej >)