RCWIP-strona główna » Ekonomia Społeczna » Regionalny Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej » Zakładamy spółdzielnie » Biznes plan » czwartek, 21.06.2018, 04.16
MENU
KONTAKT
ZAJRZYJ TU

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych

Serwis Internetowy Dolnośląskich Organizacji Pozarządowych

Portal Organizacji Pozarządowych NGO.PL

Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT

Baza Organizacji Pozarządowych Klon/Jawor

WWW.EFS.GOV.PL

WWW.EUROPA.EU

Biznes plan

Każda działalność gospodarcza obarczona jest ryzykiem niepowodzenia. Aby ryzyko to zminimalizować należy przeprowadzić dokładny biznes plan. W dokumencie tym powinniśmy dokładnie przeanalizować naszą sytuację oraz otoczenie zewnętrzne. Zebrane dane w dużej mierze dadzą nam odpowiedź na podstawowe pytanie, które zadaje sobie każdy przedsiębiorca: „Czy nasz biznes będzie opłacalny?”. Tak, więc planując jakiekolwiek przedsięwzięcie gospodarcze w pierwszej kolejności stwórzmy biznes plan, a dopiero później przejdźmy do etapu rejestracji. Biznes plan nie jest potrzebny przy rejestracji Spółdzielni Socjalnej, lecz dane w nim zawarte będą potrzebne do pozyskania środków finansowych np. kredytów, dotacji, pożyczek.

Jeżeli chcesz dotrzeć z punktu A do punktu B np. Wałbrzychu – potrzebujesz planu miasta Wałbrzycha. Biznes plan jest właśnie taką mapą, którą sam musisz stworzyć.

Pełni dwie role:

Pierwsza to jak najbardziej korzystne zaprezentowanie naszej działalności gospodarczej zainteresowanym podmiotom np. bankom czy Powiatowemu Urzędowi Pracy.

Drugie to poruszanie się zgodnie z wyznaczoną „trasą” działalności gospodarczej w taki sposób, by w każdej chwili można było zweryfikować na jakim etapie prowadzonej działalności się znajdujemy a na jakim zgodnie z planem powinniśmy się znaleźć.

Ostatnia modyfikacja: 16:11 12.11.2007