PORTAL PROWADZI
Redakcja bezrobocie.org.pl
Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011
BUDOWANIE KOMPETENCJI|GRUPY DEFAWORYZOWANE|
Fotografia dla aktywizacji młodzieży

Młodzież w trakcie warsztatów w Dlugopolu Górnym. (fot. organizator)

W dolnośląskiej wsi Długopole Górne prowadzony jest projekt „Fotograf nie tylko rodzinny”. Jego celem jest przygotowanie młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym do pracy w zawodzie fotografa.

W ramach projektu zorganizowano do tej pory cykl 6 dwudniowych warsztatów szkoleniowych umożliwiających młodzieży w wieku 15-24 lata zdobycie wiedzy w zakresie fotografii, e-PR oraz e-marketingu. Organizatorzy przedsięwzięcia –  Stowarzyszenie Aktywni dla Długopola Górnego w partnerstwie z Fundacją Harmonia Mundi i Wydawnictwem EUROPA – chcą za jego sprawą umożliwić młodzieży z regionu start do kariery (czytaj więcej o młodzieży i budowaniu kariery).

Kursanci w ramach zajęć fotografują malownicze plenery Kotliny Kłodzkiej. – Zajęcia praktyczne pomagają nam wszystkim odkryć uroki regionu, organizujemy plenery o rożnych porach dnia w malowniczych zakątkach Długopola Górnego. Odwiedziliśmy z aparatami między innymi stadninę koni, hodowlę danieli i przepiękną kopalnię piaskowca – mówi Filip Głuch, trener projektu fotograficznego FNTR.

Zajęcia rozwijają jednak nie tylko umiejętności fotograficzne, ale także łatwość poruszania się w internecie oraz kompetencje społeczne. Młodzież uczy się obróbki zdjęć i przygotowuje własne blogi. Z kolei praca w zespole wzmacnia ich motywację do działania oraz rozwija umiejętności autoprezentacji.

Zwieńczeniem projektu, które nastąpi juz w październiku 2011 roku, będzie przeniesienie najlepszych fotografii na specjalnie zaprojektowany na tę okazję kalendarz. Absolwenci kursu poprowadzą również stronę o Długopolu Górnym, na której znajdą sie informacje promujące region.

Projekt w Długopolu Górnym, realizowany jest w ramach Działania 7.3. PO KL i współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: bezrobocie.org.pl
Informacja pochodzi z portalu

ngo.pl

KOMENTARZE (0) | DODAJ KOMENTARZ
WARTO PRZECZYTAĆ

Oprac. Łukasz Komuda, źr. GUS

FLEXICURITY | STATYSTYKA | 24.03.2017 „Mamy rynek pracownika” słyszymy każdego dnia z mediów. Niby konsumenci i pracownicy mają swoje lata tłuste, ale większość z nas jakoś tego nie odczuwa. Cóż, polski rynek pracy tylko z pozoru jest w znakomitej kondycji. Fundamentalne problemy pozostają na nim nierozwiązane. Ponieważ zmierzenie się z nimi wymaga polityki obliczonej na wiele kadencji sejmowych i kompleksowe, systemowe działanie … (więcej >)