PORTAL PROWADZI
Łukasz Komuda
Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016
BUDOWANIE KOMPETENCJI|INSTYTUCJE RYNKU PRACY|ORGANIZACJE POZARZĄDOWE|
AC4SE: Active Citizens for Social Enterprise – Aktywna Społeczność dla Ekonomii Społecznej
British Council i Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych serdecznie zapraszają do udziału – po raz pierwszy w Polsce – w innowacyjnym programie rozwojowym pn. Active Citizens for Social Enterprise – Aktywna Społeczność dla Ekonomii Społecznej!

Program dedykowany jest przedsiębiorstwom społecznym, które prowadzą już swój biznes społeczny lub planują jego uruchomienie. Do udziału zapraszamy liderów przedsiębiorstw społecznych (maks. 2 osoby z organizacji) w tym przedstawicieli: organizacji pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą, spółdzielni socjalnych, Sp. z o.o. non profit, ZAZ, WTZ, CIS, KIS)

Cel programu
> Wsparcie liderów przedsiębiorstw społecznych w ich działaniach na rzecz rozwoju lokalnego, zrównoważonego rozwoju i wzrostu zaangażowania mieszkańców w społeczną zmianę przy wykorzystaniu narzędzi ekonomii społecznej.

> Rozwój sieci kontaktów i możliwości współpracy przedsiębiorstw społecznych.

O programie Active Citizens
Cała siła i skuteczność programu opiera się na uwolnieniu potencjału ludzi i stworzeniu im warunków do zainicjowania zmiany w ich środowisku. Na bazie tych doświadczeń British Council we współpracy z Social Enterprise Academy jesienią 2015 roku uruchomiło pilotażowy program pn. Active Citizens for Social Enterprise, którego celem jest kształcenie i wspieranie liderów przedsiębiorstw społecznych.

Kontynuując działania zakończone sukcesem i idąc kluczem programu Active Citizens, tym razem opracowana metodologia pracy skupiła się na potrzebach przedsiębiorców społecznych, którzy realizując cele społeczne, poza prowadzeniem biznesu, bardzo często mają szeroki wpływ na zmianę i poprawę życia lokalnej społeczności. Tworzą na przykład miejsca pracy dla jej członków lub promują aktywną postawę i zachęcają do angażowania się w życie społeczne, edukują bądź bezpośrednio pomagają materialnie najbardziej potrzebującym.

Autorzy programu zakładają, że udział w Active Citizens for Social Enterprise stworzy międzynarodową sieć liderów i facylitatorów przedsiębiorstw społecznych, przyczyni się lokalnie do wzmocnienia i rozwoju ich społecznych biznesów, a globalnie będzie oddziaływać na zrównoważony rozwój, poprawę środowiska i międzykulturowy dialog.

Więcej informacji ma stronie: https://www.britishcouncil.org/active-citizens.
Szczegółowe założenia programowe Active Citizens for Social Enterprise – Aktywna Społeczność dla Ekonomii Społecznej oraz informacje o prowadzących (Magda Klaus i Przemysław Kozak) znajdziesz tutaj.

Zgłoszenia do programu
Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego i przesłanie na adres: do 30 kwietnia b.r. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy z Przemysławem Kozakiem lub telefoniczny: 22 622 01 91.

Miejsce szkoleń
Warsztat Warszawski, Pl. Konstytucji 4, Warszawa

Terminy spotkań
> Zjazd 1: 12-13 maja 2016 r. (16 godz.)

> Zjazd 2: 30-31 maja 2016 r. (16 godz.)

> Zjazd 3: 20-21 czerwca 2016 r. (16 godz.)

Informacje dodatkowe:
> Spotkania prowadzone będą w języku polskim. Materiały przygotowane dla uczestników zostaną przetłumaczone na język polski i przekazane uczestnikom.
> Udział w szkoleniu jest bezpłatny, pod warunkiem udziału we wszystkich zjazdach. Program na charakter pilotażowy. Kolejne jego edycje będą płatne! Liczba miejsc jest ograniczona.
> Organizatorzy zapewniają wyżywienie i ryczał na nocleg w wysokości 80 zł na osobę. Nie rezerwujemy noclegu, ale dla osób zainteresowanych udostępnimy bazę hoteli.
> Nie zapewniamy zwrotu kosztów podróży. Każdy uczestnik pokrywa koszty dojazdu na spotkania we własnym zakresie.

Źródło: FISE
KOMENTARZE (0) | DODAJ KOMENTARZ
WARTO PRZECZYTAĆ

Oprac. Łukasz Komuda, źr. GUS

FLEXICURITY | STATYSTYKA | 24.03.2017 „Mamy rynek pracownika” słyszymy każdego dnia z mediów. Niby konsumenci i pracownicy mają swoje lata tłuste, ale większość z nas jakoś tego nie odczuwa. Cóż, polski rynek pracy tylko z pozoru jest w znakomitej kondycji. Fundamentalne problemy pozostają na nim nierozwiązane. Ponieważ zmierzenie się z nimi wymaga polityki obliczonej na wiele kadencji sejmowych i kompleksowe, systemowe działanie … (więcej >)