PORTAL PROWADZI
Łukasz Komuda
Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015
INSTYTUCJE RYNKU PRACY|ORGANIZACJE POZARZĄDOWE|
Pierwsze spotkanie Rady Sieci PIRP

Fot. Magdalena Klaus

8 lipca w Częstochowie spotkali się delegaci organizacji tworzących Radę Sieci Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy. Rozpoczęli pracę nad planami Sieci na nadchodzące dwa lata, dyskutowali nad zmianą regulaminu i sposobem działania Rady.

Ledwo trzy tygodnie po inauguracji Sieci PIRP w ramach pierwszego jej spotkania, jakie miało miejsce 15–16 czerwca w Warszawie (relację ze spotkania można przeczytać tutaj), po raz pierwszy spotkała się nowo wyłoniona Rada Sieci. Na spotkaniu w Częstochowie – gościnnych progach Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zaburzeniami Psychicznymi i Ich Rodzinom YAVA – obecnych było siedmiu z dziewięciu członków Rady, tzn. Fundacja Aktywizacja (sprawująca rolę sekretariatu Sieci PIRP), FISE, Fundacja Imago, Stowarzyszenie SPOZA, Fundacja Innowacja i Wiedza, Fundacja „Pokolenia” i Stowarzyszenie YAVA. Zabrakło delegatów Fundacji Bez Względu Na Niepogodę i Stowarzyszenia Otwarte Drzwi.

Całodzienne spotkanie było poświęcone ustaleniu trybu pracy Rady w nadchodzących dwóch latach. Przedyskutowano także kształt Regulaminu Sieci, który podlegać będzie pewnym zmianom – o czym portal Rynekpracy.org będzie informował na bieżąco.

Uczestnicy spotkania pracowali także nad przekształceniem propozycji przedstawicieli członków Sieci, zebranych 16 czerwca podczas pracy warsztatowej, w plan działania Sieci na nadchodzące dwa lata kadencji Rady.

Zadania te członkowie Rady będą kontynuowali osobno, pozostając w kontakcie i koordynując wspólne wysiłki oraz wskazując tematy wymagające dyskusji w formule bezpośredniego kontaktu podczas kolejnego spotkania.

Łukasz Komuda,

Źródło: FISE
KOMENTARZE (0) | DODAJ KOMENTARZ
WARTO PRZECZYTAĆ

Odsetek NEETs w populacji w wieku 15–34 lat (ciemny zielony – najniższy, ciemny czerwony – najwyższy).

STATYSTYKA | ZAGRANICA | 31.08.2018 Coraz większą uwagę ekonomistów i polityków przyciąga grupa młodych ludzi, którzy pozostają poza rynkiem pracy nie dlatego, że uczą się i/lub zdobywają kwalifikacje zawodowe. Jak duże jest to zjawisko? I czy polscy NEETs różnią się od tych w innych krajach UE? (więcej >)